Waarin het zicht van honden nog enigszins te vergelijken is met ons zicht, zien slangen de wereld compleet anders. Ze gebruiken hun ogen amper.In plaats daarvan gebruiken ze receptoren op hun snuit om warmte waar te nemen.Slangen 'zien' de wereld daardoor als een hittemap.
Boombewonende slangen zoals de ongevaarlijke Groene slang (Philothamnus sp.)en de Boomslang hebben grote ogen met een goed zicht . Landslangen zoals de Zand- en Zweepslang (Psammophis sp.) hebben middelgrote tot grote ogen met een redelijk zicht.
Dagactieve soorten hebben in de regel kleinere ogen en een rondere pupil. Soorten die voornamelijk graven zijn soms zelfs vrijwel blind, maar soorten die in bomen leven hebben over het algemeen een beter gezichtsvermogen. Slechts enkele slangen hebben binoculair zicht en kunnen beide ogen richten op hetzelfde object.
Zintuigen Slangen hebben wel ogen, maar zien meestal slecht. Ze horen geen geluiden, omdat ze geen oren hebben, maar ze voelen wél de trillingen aan de grond. Met hun gespleten tong kunnen slangen wel zeer goed ruiken en proeven. Daarom steekt een slang de tong steeds opnieuw uit de bek.
Slangen zijn over het algemeen meestal dichromatisch - ze hebben kegeltjes in hun ogen die groen en blauw licht detecteren. Dit betekent dat ze voornamelijk kleuren zien in het blauwe en groene deel van het spectrum (ongeveer 400-550 nm).
De meeste slangen kunnen alleen de kleuren blauw en groen zien, samen met ultraviolet licht in sommige gevallen. Nieuw onderzoek suggereert echter dat zeeslangen zijn geëvolueerd om daadwerkelijk het bredere kleurenzicht van hun vroegste voorouders terug te krijgen. Slangen zijn geëvolueerd uit hagedissen, waarvan wetenschappers denken dat ze in volledige kleuren konden zien.
Ze hebben wel een warmtegevoelig orgaan zodat slangen zeer kleine warmteverschillen in hun omgeving kunnen waarnemen. Hierdoor kunnen ze dan ook zelfs in het donker makkelijk hun prooi waarnemen.
#8: Slangen zijn doof
Hoewel ze geen trommelvliezen hebben, hebben slangen een binnenoor dat niet alleen trillingen van de grond kan opvangen, maar ook laagfrequente geluiden in de lucht. Ze hebben wel moeite met geluiden op een hogere toonhoogte.
Een slang perst, net als een mens, een drol door een gat. Niet alleen kak, maar ook urine en eieren gaan via die opening naar buiten. Je vindt het gat bij het begin van zijn staart. De meeste slangen draaien om de paar dagen een hoop, maar sommige soorten kakken soms een jaar niet!
Niet alle slangen hebben de mogelijkheid om in het donker een thermisch beeld te produceren. Maar degenen met een putorgaan kunnen het gebruiken als een soort antenne om de infrarode straling te detecteren die afkomstig is van organismen of objecten die warmer zijn dan de omringende atmosfeer .
Probeer het dier niet te vangen. Blijf op meer dan 1 meter afstand van het dier. Sta je onverhoopt binnen de veilige afstand tot de slang blijf dan stil staan en geef de slang zelf de kans om weg te kruipen. Verjaag het dier niet maar blijf het op ruime afstand volgen.
Dit binoculaire zicht zorgt o.a. dat we diepte kunnen zien, de hond heeft dit maar in 75 tot 85 graden van zijn gezichtsveld. Verder lijkt onderzoek uit te wijzen dat honden 4 tot 8 maal minder scherp zien dan mensen.
Zaagschubadder. Maak kennis met de gevaarlijkste slang ter wereld! De zaagschubadder. Ondanks dat hij niet de sterkste of giftigste slag is, heeft hij meer mensen gedood dan alle andere slangen bij elkaar.
Slangen hebben geen goed zicht. Ze reageren op beweging, wat ze bang maakt. De meeste slangensoorten zien geen kleuren. Als je helemaal stilstaat voor een slang, kan hij het verschil niet zien tussen jou en een boom of een rots.
Bij grote slangen ligt de gal op de lever, bij kleine op de darmen. Als een slang blind wordt gemaakt, herstelt zijn gezichtsvermogen zich op den duur weer en als hem zijn staart af wordt gehakt, groeit deze weer aan.
Slangen hebben geen uitwendig oor, maar ze hebben wel alle onderdelen van het binnenoor die wij hebben. Hun stijgbeugel, een zogenaamde "columella", is iets anders dan de onze, omdat deze is verbonden met de kaak, waardoor ze trillingen kunnen waarnemen. Ze kunnen echter slechts een deel van de geluiden horen die wij horen .
Alle gewervelde dieren hebben rood bloed. Hetzelfde geldt voor zoogdieren, vogels, reptielen en vissen. Maar bij de ongewervelde dieren zijn er soorten die geen rood bloed hebben, zoals wormen en inktvissen. Dat komt doordat deze dieren andere eiwitten dan hemoglobine gebruiken voor het transporteren van zuurstof.
Vorig jaar doodden inwoners van het Tinanggea district in het zuidoosten van Sulawesi een acht meter lange python, die een boer had gewurgd en opgegeten. In 2018 werd een vrouw van 54 dood aangetroffen in een zeven meter lange python in de stad Muna in het zuidoosten van Sulawesi.
Als de ene slaapt, waakt de andere. Door een cirkel te vormen kan de amphisbaena als een hoepel rollen. Ook kan hij, kronkelend als een paling, snel vooruit en achteruit kruipen. Tweekoppige slangen bestaan echt (door een storing tijdens de ontwikkeling), maar dan zijn beide koppen aan dezelfde kant van het lichaam.
"Maar ons onderzoek - het eerste in zijn soort met niet-verdoofde, vrij bewegende slangen - ontdekte dat ze wel degelijk reageren op geluidsgolven die door de lucht reizen, en mogelijk ook op menselijke stemmen ." De studie omvatte 19 slangen, die vijf genetische families van reptielen vertegenwoordigden.
Volgens amfibie- en reptielenonderzoeker Rachel Keeffe, die de beelden voor Snopes analyseerde, bestaat er in het wild geen slangensoort met een haarachtige pluim . "Geen enkele slang die de wetenschap kent, heeft haar zoals afgebeeld in de video," aldus Keeffe van de afdeling Biologische Wetenschappen van Mount Holyoke College.
De slang in de mand zou dan beginnen te "dansen", wat een menigte aantrekt. De waarheid is dat slangen eigenlijk niet kunnen horen en dus de muziek niet horen . In plaats daarvan reageren ze op de trillingen en bewegingen van de naskar. De slangen volgen ook de zwaaiende bewegingen van de slangenbezweerder terwijl hij de naskar bespeelt.
Één van de voordelen van Nieuw-Zeeland is dat er geen slangen leven. Daarnaast zijn er op één zeer zeldzame spinnensoort na geen giftige wilde dieren te vinden in het land. Ook kent Nieuw-Zeeland een zeer lage criminaliteit. Echter neemt dit niet weg dat je ten alle tijde op moet blijven letten, zoals overal.
Slangen bezitten een uniek sensorisch systeem voor het detecteren van infraroodstraling, waardoor ze een 'thermisch beeld' van roofdieren of prooien kunnen genereren . Infraroodsignalen worden in eerste instantie ontvangen door het putorgaan, een zeer gespecialiseerde gezichtsstructuur die wordt geïnnerveerd door zenuwvezels van het somatosensorische systeem.
Maar een vuistregel (met veel uitzonderingen) is dat hoe groter een slang kan worden, hoe langer hij kan leven. Boa's leven meestal 25 tot meer dan 50 jaar.Veel colubriden hebben een levensduur van tussen de 15 en 25 jaar en kleinere soorten leven 5 tot 10 jaar.