Rome herbergt meer dan 900 tot 930 kerken, waarmee het de stad is met de meeste kerken ter wereld. Het overgrote deel is rooms-katholiek en ze variëren van wereldberoemde basilieken zoals de Sint-Pieter tot talloze kleinere, historische gebouwen die verspreid over de stad te vinden zijn. RomeTips.nl +2
Er zijn 900 kerken in Rome waarvan de oudste teruggaan tot de 4e eeuw na Christus. De beroemdste zijn de pauselijke basilieken.
Hoofdstad van het christendom, Rome, met bijna 1000 kerken, is de stad met de meeste kerken ter wereld.
Hieronder hebben wij een top 10 kerken Rome samengesteld met de leukste en mooie kerken in Rome.
De 10 beste kerken in Rome om te verkennen
10 Verborgen Plekken in Rome
De Sint-Pietersbasiliek, hoofdzakelijk ontworpen door Donato Bramante, Michelangelo en Carlo Maderno, met een plein en interieur van Gian Lorenzo Bernini, is een van de meest beroemde werken van de Italiaanse renaissancearchitectuur en tevens de grootste kerk ter wereld qua binnenruimte.
In het zestiende-eeuwse Rome was een van de populairste pelgrimstochten de zogenaamde "Rondreis langs de Zeven Kerken". De zeven kerken waren: de Sint-Johannesbasiliek van Lateranen, de Sint-Pietersbasiliek in het Vaticaan, de Sint-Paulusbasiliek buiten de Muren, de Santa Maria Maggiore, de Sint-Laurentiusbasiliek buiten de Muren, de Heilige Kruiskerk in Jeruzalem en de Sint-Sebastiaanbasiliek buiten de Muren.
De basiliek is het oudste kerkgebouw van Rome, maar na een zware aardbeving in 896 is er weinig overgebleven van de oorspronkelijke basiliek. Pas in 1650 is in opdracht van paus Innocentius X de kerk grondig herbouwd door architect Borromini naar het huidige barokke uiterlijk.
Het Vaticaan hanteert kledingvoorschriften in de hele stad , omdat het een religieuze staat is . Als religieuze instelling pleiten ze voor bescheiden kleding en het bedekken van de huid, net zoals andere religies voorschriften hebben over gepaste kleding.
Mooiste kerken ter wereld
De Basiliek van Santa Pudenziana wordt erkend als de oudste historische christelijke gebedsplaats in Rome. Ze werd gebouwd op de fundamenten van een huis uit de 2e eeuw, waarschijnlijk tijdens het pontificaat van paus Pius I (140-155), waarbij een deel van een Romeins thermaal badhuis werd hergebruikt, wat nog steeds zichtbaar is in de structuur van de apsis.
Velen van ons kennen de 80/20-regel. Twintig procent van de gemeenteleden verricht doorgaans tachtig procent van het werk in de gemeente . Dit betekent dat, ongeacht de grootte van uw kerk, de groep mensen die een leidinggevende of pastorale functie kunnen bekleden, beperkt is.
In 380, onder het bewind van keizer Theodosius, werd het christendom de officiële religie van Rome . Dit leidde tot een explosieve groei in de bouw van kerken, want nu de koninklijke familie de christelijke Drie-eenheid aanbad, hadden alle mensen – zo'n miljoen – ook behoefte aan gebedshuizen.
Rome voelt als een stad die niet voor mensen is gebouwd. Nauwe straten leiden tussen hoge huizen naar indrukwekkende bouwwerken als het Pantheon of de Maria Maggiore. Gigantische kerken reiken met hun torens naar de hemel, waardoor het bestaan van die kerken bijna zelf een gebed is.
Hoeveel kerken zijn er in het Vaticaan? Naast de Sint-Pietersbasiliek zijn er nog zes andere kerken : San Pellegrino in Vaticano, de Sint-Martinus en Sint-Sebastiaan van de Zwitsers, Sant'Anna dei Palafrenieri, Sant'Egidio in Borgo, Santo Stefano degli Ungheresi en de Sint-Stefanus van de Abessijnen.
Het graf van Sint Petrus bevindt zich onder het hoofdaltaar van de Vaticaanse basiliek . Het graf werd gegraven op de zuidelijke hellingen van de Vaticaanse heuvel, recht voor het circus dat het toneel was van vervolgingen tegen christenen ten tijde van keizer Nero (54-68).
Hoewel veel reizigers zeggen dat 3 tot 4 dagen voldoende zijn om de hoogtepunten van Rome zelf te zien, is het realistisch gezien verstandig om 5 dagen tot een week in te plannen als je ook buiten de stad wilt kijken, bijvoorbeeld naar Tivoli, Pompeii of Florence. Zo voorkom je dat je je gehaast voelt.
De bouw van de Dom van Keulen duurde meer dan 600 jaar, gedurende welke tijd de heersende machten en de architectonische smaak verschillende keren radicaal veranderden.
Dit is een unieke kans om de zeven heuvels van Rome in één dag te bekijken en zo, onder begeleiding van een deskundige lokale gids, een nieuw perspectief te krijgen op de opmerkelijke geschiedenis van de Eeuwige Stad.
Het bezoeken van de Sint Pietersbasiliek in Vaticaanstad is gratis, echter dient u rekening te houden met serieuze wachtrijen van soms twee uur! Handige tip: De meest comfortabele manier om te basiliek te bezoeken is met een rondleiding met gids.
De Basiliek van Koekelberg staat op de vijfde plaats van grootste kerken ter wereld, na de Basiliek van Notre-Dame de la Paix in Yamoussokro aan de Ivoorkust, de Sint-Pietersbasiliek in Rome, de Sint-Pauluskerk in Londen en de Santa Maria Dei Fiori in Florence.
Het korte antwoord is: Ja, je kunt over het algemeen een spijkerbroek dragen naar het Vaticaanmuseum, maar met belangrijke voorwaarden . Het belangrijkste is dat je spijkerbroek, en eigenlijk je hele outfit, strikt moet voldoen aan de aloude bescheidenheidsvoorschriften van het Vaticaan. Dit betekent geen blote knieën, geen blote schouders en geen onthullende kleding.
Na de uitvaartmis werden de stoffelijke resten van paus Franciscus door Rome naar de Basiliek van Santa Maria Maggiore gebracht, waar hij werd bijgezet naast het icoon van Maria Salus Populi Romani.
Paus Leo XIV sluit de Heilige Deur en beëindigt daarmee het Jubeljaar van Hoop op Driekoningen . Op het hoogfeest van Driekoningen presideert paus Leo XIV de Heilige Mis in de Sint-Pietersbasiliek voor zo'n 5800 gelovigen en sluit hij de laatste Heilige Deur, waarmee het Jubeljaar van Hoop officieel ten einde komt.