John Smith, de tiener uit Missouri die in 2015 door het ijs zakte, zat in totaal bijna 15 minuten onder water. Cardinal Glennon Children's Foundation +1
Volgens alle berichten was hij bijna vijftien minuten onder water geweest. Plotseling bewoog Shine zich zestig centimeter naar rechts en zag de veertienjarige. "We hebben hem meteen uit het meer gehaald en zijn begonnen met reanimatie," aldus Shine.
In werkelijkheid is er geen bewijs dat Pocahontas, een echt historisch figuur en de dochter van een machtige Algonquiaanse stamhoofd, het leven van Smith heeft gered (hij stond blijkbaar bekend als een fabeldichter).
Op 17 juli 1608 liep kapitein John Smith met zijn groep ontdekkingsreizigers aan de grond bij de monding van de Rappahannock-rivier. Terwijl ze wachtten tot het tij opkwam, stak Smith een rog met een speer tijdens het vissen . De rog stak Smith in zijn pols, waarna zijn arm, schouder en borst opzwollen door het gif van de rog.
In 2015 raakte de 14-jarige John Smith vijftien minuten lang vast onder het bevroren meer. Hij arriveerde in het ziekenhuis zonder pols, ademhaling of tekenen van leven. De artsen hadden zijn overlijden toen al vastgesteld.
In Disney's versie van Pocahontas draait het verhaal om John Smith, de man op wie Pocahontas zogenaamd verliefd werd. In werkelijkheid kwam John Smith naar haar stad toen zij nog maar 9 of 10 jaar oud was, terwijl hijzelf 27 jaar oud was. Ondanks Disney's verhaal hebben de twee nooit een romantische relatie gehad .
Volgens documenten is Smith nooit getrouwd geweest en heeft hij geen kinderen verwekt . Smith beweerde echter wel "kinderen" te hebben: de Engelse koloniën in de Nieuwe Wereld.
Volgens realestate.com.au liet Steve zijn vrouw Terri (61) en kinderen Robert (21) en Bindi (27) een levensverzekering na met een totale waarde van slechts $200.000 . Steve's weduwe, Terri, onthulde in 2024 aan de Australian Financial Review dat het gezin na zijn overlijden in financiële problemen was geraakt.
“I have no fear of losing my life - if I have to save a koala or a crocodile or a kangaroo or a snake, mate, I will save it.” Met het overlijden van Steve Irwin is de vleesgeworden passie dood.
Steve Irwin, misschien wel een van de beroemdste natuurbeschermers, was zelden ergens bang voor . Hij worstelde met krokodillen, een van de dodelijkste dieren die jaarlijks de meeste mensen doden, wat hem vaak botbreuken opleverde. Maar er was één dier waar hij liever ver vandaan bleef: de kasuaris.
Tijdens haar gevangenschap werd ze aangemoedigd zich tot het christendom te bekeren en werd ze gedoopt onder de naam Rebecca. In april 1614 trouwde ze met de tabaksplanter John Rolfe, op ongeveer 17- of 18- jarige leeftijd, en in januari 1615 beviel ze van hun zoon, Thomas Rolfe.
Deze ontmoeting leidde tot het beroemde verhaal van Smith over hoe hij door Pocahontas, de dochter van opperhoofd Powhatan, van de executie werd gered.
Flounder keek toe hoe Pocahontas John Smith leerde hoe je 'Hallo' zegt in haar moedertaal, namelijk 'Wingapo' . Flounder merkte op dat er een leukere manier is om 'Hallo' te zeggen. Flounder vroeg om een button voor dit nieuwe woord dat ze net had geleerd.
Het enige levensechte portret van Pocahontas (1595-1617), en tevens de enige geloofwaardige afbeelding van haar, werd in 1616 gegraveerd door Simon Van de Passe toen zij in Engeland verbleef, en werd in 1624 gepubliceerd in John Smith's Generall Historie of Virginia.
Vijf jaar na de 'Breakthrough' op Lake Saint Louise gebruikt John Smith zijn verhaal om anderen te inspireren. Smith werd met spoed naar het ziekenhuis gebracht en had 55 minuten lang geen hartslag, maar kwam op wonderbaarlijke wijze weer tot leven.
Smith overleed op 25 januari 1995 op 63-jarige leeftijd aan levercirrose en hartproblemen . Hij werd gecremeerd en zijn as werd over zee uitgestrooid.
"We zeiden dingen tegen hem als: 'Denk aan je kinderen, Steve, hou vol, hou vol, hou vol'," herinnerde Lyons zich in Studio 10. "En hij keek me rustig aan en zei: ' Ik ga dood ', en dat waren zijn laatste woorden."
Steve Irwin, de bekende "Crocodile Hunter", stierf op 4 september 2006 door een steekwond van een pijlstaartrog tijdens het filmen voor zijn documentaire Ocean's Deadliest voor de kust van Australië; de rog stak hem in het hart toen hij onder water was, wat fataal was ondanks pogingen om hem te redden. De aanval werd vastgelegd op video, een schokkende gebeurtenis die wereldwijd nieuws was en de risico's van zijn werk benadrukte, ondanks dat hij beroemd was om zijn interacties met gevaarlijke dieren.
De volkomen onschuld waarmee Steve zei: "Ik weet dat dit klinkt alsof het uit een romantische roman van Mills & Boone komt, maar het is echt waar! Liefde op het eerste gezicht!", is gewoonweg het liefste en puurste wat er is. Steve was een echte Steve. Hij en Teri hadden het geluk elkaar te vinden.
Ondanks een bescheiden erfenis van zijn overleden vader, overwon de familie Irwin financiële moeilijkheden om Steves nalatenschap te behouden. Volgens Woman's Day wordt het vermogen van de zoon van de overleden Crocodile Hunter geschat op 5 miljoen dollar (7,5 miljoen Australische dollar) .
Het is onduidelijk wat de directe doodsoorzaak was, hij zou kunnen zijn doodgebloed doordat hij de pijl van de rog verwijderde of vanwege een acute hartstilstand als gevolg van de steek. Volgens de cameraman overleed hij in enkele seconden en was er veel bloed te zien.
Mocht je je afvragen hoe oud de kinderen van Steve Irwin waren toen hij overleed: Bindi was acht jaar oud en Robert was pas twee jaar oud toen Steve stierf.
John Smith is de tweede hoofdpersoon in Disney's animatiefilm Pocahontas uit 1995. Hij is een beroemde Engelse ontdekkingsreiziger die deelnam aan de expeditie van gouverneur Ratcliffe naar Virginia, waar hij Pocahontas ontmoette en verliefd op haar werd. Smith is zeer losjes gebaseerd op de historische figuur met dezelfde naam.
Hij speelde hoofdrollen in twee western-televisieseries van NBC, Cimarron City en Laramie. Smith overleed op 25 januari 1995 op 63-jarige leeftijd aan levercirrose en hartproblemen . [2] Hij werd gecremeerd en zijn as werd over zee uitgestrooid.
De acteur John Smith werd geboren als Robert Errol Van Orden in Los Angeles. Hij begon zijn carrière als zanger bij The Robert Mitchell Boy Choir, een groep die te zien was in twee films van Bing Crosby: Going My Way (1944) en The Bells of St. Mary's (1945).