OSLO - De Duitse discounter Lidl gaat in Noorwegen het assortiment met 400 A-merkartikelen uitbreiden. leveren.
Noorwegen is de enige markt waar Lidl zich tot nu toe heeft moeten terugtrekken .
Wil je besparen op je boodschappen, ga dan naar de Kiwi, de Extra of de Rema1000. Sowieso één van deze grote supermarkten vind je in alle iets grotere plaatsen. Vermijd de lokale buurtsupers in de allerkleinste dorpjes.
In Noorwegen kan je de Kiwi, Rema 1000 en de Rimi vergelijken met de Aldi. De Joker, Coop, Spar en Bunnpris vallen onder het middensegment. De supermarkten die je echt moet vermijden als je op je budget wilt letten zijn de Meny en de Ultra, dat zijn zo'n beetje de Jumbo en de Albert Heijn van Noorwegen.
NorgesGruppen ASA is het moederbedrijf van SPAR Noorwegen en is marktleider in de zeer geconcentreerde Noorse supermarktmarkt. NorgesGruppen tekende de SPAR-licentie voor Noorwegen in 1984, hoewel de eerste SPAR-winkel pas in 1993 werd geopend.
In Noorwegen is alles zo'n 30% duurder dan in Nederland. Dit geldt niet alleen voor eten en drinken, maar ook voor accommodaties en vervoer.
Volgens een stedelijke mythe zijn de Duitse discounter-rivalen Aldi en Lidl opgericht door twee broers. Dat is niet waar. Beide supermarktimperiums zijn opgericht door verschillende families. In plaats daarvan is het eigenlijk het enorme wereldwijde imperium van Aldi dat in tweeën is gesplitst, waarbij de ene helft eigendom is van de ene broer en de andere helft van de andere .
Samen met zijn neven Berthold en Theo Albrecht beschikt de Aldi-familie over €33,2 miljard. Dieter Schwarz, eigenaar van concurrent Lidl, prijkt met €12,5 miljard euro op de derde plaats.
De naam "Lidl" is afgeleid van de achternaam van de oprichter van het bedrijf, Josef Schwarz. Hij richtte de eerste Lidl-winkel op in 1930 in Duitsland. Tegenwoordig is Lidl een vooraanstaande internationale supermarktketen met winkels in veel landen over de hele wereld.
Lokale producten zijn vaak goedkoper , zoals zalm, aardappelen, wortels, melk, gerookte makreel en viskoekjes. Bovendien zijn sommige supermarktketens duurder dan andere: Kiwi en Rema 1000 zijn goedkoper dan Meny. Coop biedt meer biologische producten en Coop Extra is ook goedkoper dan Coop.
Je mag naar Noorwegen maximaal 10 kg vlees, vleesproducten, melk, kaas en andere levensmiddelen meenemen. Je mag geen aardappelen meenemen. Alcohol en sigaretten mogen heel beperkt worden ingevoerd. Meer informatie vind je op de website van de Noorse overheid.
De meeste winkels zijn op zondag gesloten, met uitzondering van bepaalde supermarkten en souvenirwinkels . BTW/belastingteruggave: Veel winkels in Noorwegen bieden een BTW-teruggave bij het verlaten van het land. Vergeet niet om de verkoper te vragen of belastingvrij winkelen van toepassing is op de betreffende winkel.
Het land is echter geen lid van de EU, door Franse veto's in de jaren zestig en doordat de bevolking het lidmaatschap afwees in een referendum in 1994. Noorwegen is wel lid van de NAVO en van de Europese Economische Ruimte i.
Maaltijd in een restaurant (drie gangen): NOK 650 tot 1500. Een fles bier in een supermarkt: NOK 30 tot 50. Een fles bier in een café: NOK 100 tot 140.
Lidl werd in de jaren dertig van de vorige eeuw in Duitsland opgericht als groothandel in groenten en fruit. In de jaren zeventig opende Lidl in Duitsland het eerste filiaal.
ALDI (een afkorting van Albrecht Diskont) is een internationaal opererende Duitse keten van discount-supermarkten, opgericht in 1946 in Essen (Noordrijn-Westfalen) door de broers Karl Albrecht (1920-2014) en Theo Albrecht (1922-2010).
Lidl begon ooit als 'Lidl & Schwarz'. Om woordgrappen als 'Schwarzmarkt' te voorkomen, kocht een nog jonge Dieter Schwarz in 1973 de merknaam af van zijn vaders oude kompaan Ludwig Lidl voor een bedrag van destijds 1.000 DM, omgerekend zo'n 450 euro.
Beide ketens zijn afkomstig uit Duitsland en bieden vergelijkbare benaderingen van de supermarktervaring: lage prijzen, kwaliteitsproducten, meestal via huismerken, en een kleinere selectie in vergelijking met traditionele supermarkten . In veel opzichten lijken Aldi en Lidl meer op elkaar dan dat ze verschillen, maar ze zijn niet identiek.
Dieter Schwarz is eigenaar van de Schwarz-groep waar behalve Lidl ook het kleinere Kaufland toebehoort. Hij is altijd betrokken gebleven bij strategische beslissingen over zijn levenswerk.
"Albrecht-Diskont", wat "Albrechts Korting" betekent. De naam werd uiteindelijk in 1962 afgekort tot Aldi (Albrecht-Diskont). De reden is onbekend, maar het zou niet vergezocht zijn om te denken dat het voor het gemak was - "Albrecht-Diskont" is echt een mondvol!
De Schwarz Group (Duits: Schwarz Gruppe) is een Duitse multinationale retailer die winkels exploiteert onder de merken Lidl en Kaufland.
Kan iedere Nederlander een huis kopen in Noorwegen? Ja, een Nederlander kan elke woning in Noorwegen kopen.Er is slechts één uitzondering.Namelijk de huizen die bewoond moeten worden door iemand die al woont in Noorwegen.
Noorwegen. De hoofdschotel, het enige wat de Noren echt nodig hebben, is de "hovedrett". Ze zullen hun avondeten eten als ze thuiskomen van het werk: meestal tussen 4 en 6u 's avonds. Vaak eten ze rond 9u nog een klein hapje.
Iedereen die wel eens in Scandinavië is geweest, weet dat de supermarkten in Zweden en Noorwegen onbetaalbaar zijn. Daarom zijn wij extra blij met de tip voor de goedkoopste supermarkt in Noorwegen, de: REMA 1000 (eigen merk) of de Kiwi.