De Apenheul in Apeldoorn is eigendom van de Stichting Apenheul. Het is een ideële organisatie zonder winstoogmerk die zich inzet voor apen en hun leefgebieden. De stichting werd opgericht in 1971 door Wim Mager. Wikipedia +1
Apenheul wordt in 1971 opgericht door de Rotterdamse fotograaf Wim Mager. In de jaren zestig koopt hij twee dwergaapjes in een dierenwinkel. Dat kan in die tijd nog gewoon. En iets wat als een hobby begint, loopt al snel uit de hand.
het Nationaal park De Hoge Veluwe is een natuurpark in particulier bezit in de Nederlandse provincie Gelderland, gesticht in 1935.
Roel Welsing, directeur Apenheul: “We zijn er trots op dat Hans Wentink ons het vertrouwen geeft om het goede werk van hem voort te zetten. Samen met de medewerkers gaan we het restaurant onderdeel maken van onze organisatie en het succes van de Boschvijver verder vergroten.”
De eigenaren van Chez Lou Lou in Zoetermeer zijn horecaondernemer René Bogaart (bekend van de Pavarotti-keten) samen met zijn compagnons Stephan en Samantha Spitsbaard. Ze openden de zaak begin 2024 met een ambitieus fine dining-concept, maar zijn later teruggegaan naar een meer toegankelijk aanbod vanwege tegenvallende resultaten.
Familie Bogaart, bekend van de realityserie "De Bogaartjes", woont op een groot landgoed, genaamd Eemwijk, langs de Vliet in het chique Voorburg, vlakbij Den Haag, waar ze met meerdere kinderen en kleinkinderen samenleven. Dit is het hoofdkwartier van hun succesvolle horeca-imperium, met veel dieren en een eigen levensstijl.
Hallo, ik ben Karen en wat fijn dat je er bent. Ik heb mijn hele leven voor baby's gezorgd - als nanny, NICU-verpleegkundige en nu als moeder van vijf speelse en drukke kinderen.
Wim Mager. Wim Mager (Rotterdam, 26 september 1940 - Silvolde, 23 maart 2008) was een Nederlands fotograaf en in 1971 de oprichter van Apenheul. Hij was er tot 1997 directeur. Toen hij een opvolger gevonden had startte hij bij Poitiers in Frankrijk opnieuw met een soortgelijk dierenpark.
Apenheul medewerker
Verdien €14,71 per uur, geniet van flexibele werktijden en ontwikkel je vaardigheden met trainingen. Sluit je aan bij een gezellig team en beleef afwisselende dagen in Apeldoorn....
De directie van WWF-NL wordt gevormd door algemeen directeur Jelle de Jong (CEO, per juli 2023) en operationeel directeur Jouke Janssen (COO, per juli 2025). Het brutosalaris van de algemeen directeur (CEO) bedraagt op jaarbasis circa € 153.900, inclusief vakantiegeld en flexibele toeslag.
In 2000 werd Marcel Boekhoorn eigenaar van Ouwehands Dierenpark in Rhenen. Na de overname is Ouwehands winstgevend geworden, mede door de populaire tv-serie Zoop.
In 1910 kocht het echtpaar het Wassenaarse landgoed Ellenwoude aan, met het doel hier een museumhuis te bouwen. In 1916 verhuisde het echtpaar Kröller-Müller van villa 'Ten Vijver' in de Scheveningse Bosjes naar Wassenaar, waar zij in 1913 de villa Groot-Heasebroek hadden aangekocht en laten restaureren.
Sinds 1991 is Fiat eigenaar van New Holland (gesticht in 1895 door Abe Zimmerman in het plaatsje New Holland in Pennsylvanië).
De prijs voor Apenheul is ongeveer €24,50 voor volwassenen en €21,50 voor kinderen (3-12 jaar) voor een dagticket, maar online kopen kan korting opleveren tot wel €6, en er zijn vaak acties via de VriendenLoterij of ANWB, waardoor je soms nog goedkoper uit bent, inclusief €11,- parkeerkosten apart.
Dat het Nationale Park De Hoge Veluwe bestaat, hebben we te danken aan een bijzonder ondernemersechtpaar: Anton en Helene Kröller-Müller.
Vergeet niet met onze gratis speurkaart alle 34 apensoorten te spotten!
We lopen voorop als het gaat om dierenwelzijn, leveren een bijdrage aan soortbehoud en werken zo duurzaam mogelijk. Bovendien zet Apenheul zich iedere dag in voor de bescherming van apen in het wild en hun leefgebieden én ligt aan de rand van ons park één van de meest duurzame evenementenlocaties van Nederland.
18 jaar: € 9,54 per uur. 19 jaar: € 11,45 per uur. 20 jaar: € 15,27 per uur. 21+ jaar: € 19,08 per uur.
Een filmhond zijn is waarschijnlijk nog steeds het best betaalde beroep.
We schuiven aan met Wim Pijbes die inmiddels drie jaar als directeur verbonden is aan de Stichting Droom en Daad, de organisatie die investeert in kunst en cultuur in Rotterdam. Pijbes kent de stad goed, hij was er ooit directeur bij de Kunsthal en woont er al jaren.
Het concept
Horecaondernemer Tim Wu opende restaurant Orange in juni 2014 op een woonboulevard in noordoost Apeldoorn. Een all-inclusive restaurant dat inzet op kwaliteit, gecombineerd met live cooking.
De dierentuin richt zich op de bescherming en het behoud van apen in het wild en de bevordering van onderzoek naar apen. Apenheul heeft meer dan 300 apen van ongeveer 35 verschillende soorten, waaronder gorilla's, orang-oetans, bonobo's, en verschillende soorten makaken en doodshoofdaapjes.
Karen is getrouwd met Eugene Chuang , eigenaar van Satinu Resources Group, en deelt de interesses van haar man in kunstverzamelingen en filantropie. Samen hebben ze een belangrijke bijdrage geleverd aan de maatschappij, onder meer door de oprichting van de Karen Lo Eugene Chuang-leerstoel voor diversiteit en gelijkheid.
Rechter Karen is geboren en getogen in Miami, Florida, en is de oudste van vijf kinderen. Ze heeft dertien jaar als strafrechtadvocaat gewerkt, zowel in een privépraktijk als als openbaar verdediger, en werd tweemaal gekozen tot rechter van Miami-Dade County, waarmee ze de tweede Afro-Amerikaanse vrouw ooit was die deze functie bekleedde.
Karen is ook verdrietig dat ze niet beide tweelingen kan krijgen , maar ze moet sterk zijn voor de overgebleven baby, Faith. De aflevering eindigt met Karen die voor het eerst haar dochter vasthoudt, met haar dochters aan haar zijde.