In 1959 verkocht Unilever zijn eerste ijsje, dat 'Fruti' heette. Het had twee smaken: framboos en sinaasappel. Later werd de smaak van ananas toegevoegd, en daarmee was de Raket geboren. Unilever lanceerde het ijsje in 1962, toen de ruimtevaart in opkomst was.
De allereerste ijssoorten voor consumtie waren bevroren vruchten of sneeuw uit de bergen dat vermengd werd met vruchtensappen of honing. Deze vorm van ijs verscheen rond 500 voor Christus.
Volgens de International Dairy Foods Association hield de beroemde Griekse veroveraar Alexander de Grote van een dessert gemaakt van sneeuw, aangevuld met nectar en honing . Daarmee was het de allereerste officiële ijssmaak, hoewel we dat niet per se zouden verwachten.
De smaak van IJs
Gemiddeld hebben ijssalons de zestien smaken in de vitrine liggen. De top vijf bestaat uit aardbei, vanille, chocolade, stracciatella en banaan.
In Europa werden de meeste ijskelders rond de middeleeuwen gebouwd. Deze kelders werden vaak enkele meters onder de grond gebouwd, dicht bij natuurlijke bronnen van ijs, zoals zoetwatermeren of rivieren. Wanneer 's winters het water bevroor, werd het ijs in grote blokken gezaagd of gehakt en naar de kelders gebracht.
Tijdens de Middeleeuwen verbeterden de Arabieren het proces van het maken van ijs door melk als hoofdingrediënt te introduceren . Ze ontwikkelden ook de eerste suikersiropen, die werden gebruikt om het dessert te zoeten. Deze innovatie verspreidde zich naar Europa via handelsroutes en culturele uitwisselingen.
Er zijn meer dan 1000 smaken ijs en er komen er elk jaar nog veel meer bij. Hawaï is de thuisbasis van een "ijsboon", een vrucht die smaakt naar vanille-ijs. Eén hoorntje ijs kan in 50 likken worden opgegeten.
Chinezen waren de eersten die ijs maakten. Marco Polo bracht het recept mee naar Italië. Echter in Italië was ijs al eerder bekend geworden, want voordat Marco Polo China bezocht, stuurde keizer Caesar zijn slaven de bergen in om ijs te halen waarmee ze vruchtensappen konden koelen en bevriezen.
Vaak wordt ijs gezien als een traktatie die je jezelf niet elke dag kan veroorloven. Maar wist je dat er juist ook (gezondheids)voordelen zitten aan het eten van ijs? Er zijn genoeg redenen om jezelf wat vaker te trakteren op een heerlijk bolletje ijs. De Dames van Akkerlust vertellen je graag meer!
Chocolade was een van de eerste ijssmaken, die werd uitgevonden vóór vanille . Alledaagse dranken zoals warme chocolademelk, koffie en thee waren de eerste voedingsmiddelen die werden verwerkt tot bevroren desserts.
Smurfenijs met de typische kleur van de blauwe mannetjes. Heeft de smaak van een iets zoetere vanille met een tikkeltje munt, een beetje zoals kauwgom.
Door iets kouds te consumeren, zoals ijs, worden receptoren in mond en keel gestimuleerd, waardoor een koelend effect ontstaat. Dit helpt om de lichaamstemperatuur te verlagen, inclusief de temperatuur van de hersenen. Dus als je verkoeling zoekt met dit warme weer, denk eens aan een heerlijk ijsje!
De verschillende soorten
Roomijs, gelato, sorbetijs, waterijs. Allemaal verschillende termen voor ijs. Roomijs wordt gemaakt met melk, room, suiker en eidooiers. Gelato wordt gemaakt met melk, room en suiker.
Al jarenlang is vanille de meest verkochte ijs smaak. En aardbeien, een yoghurt ijsje en ook chocolade blijven onwijs populair. Maar de laastste jaren komen er meer bijzondere smaken ijs de top 10 is. Vaak een afgeleide van een Ben & Jerry smaak.
Italo Marcioni – Uitvinder van de ijshoorn. Italo Marcioni, een ijsverkoper uit New Jersey, vraagt in 1903 patent aan op de ijshoorn.
De oude Chinezen plantten de eerste zaden van het moderne ijs, maar het waren de Italianen die het ontwikkelden tot wat we nu kennen . Het duurde meer dan 3000 jaar voordat Chinees melkijs de Italiaanse kust bereikte, en toen dat eenmaal gebeurde, hielden Italiaanse edelen het recept voor melkijs een goed bewaard geheim.
Het kan natuurlijk niet anders dan dat er een Italiaanse stad op nummer één staat. Het prachtige Milaan staat dan ook bekend voor ijsjes in de vorm van een roos. Ga er op zoek naar de echte gelateria's, want Italiaans ijs is écht een kunstvorm.
Keveh Farrokh schrijft dat men gelooft dat "Arabieren die destijds het Perzische Rijk veroverden, de eeuwenoude Perzische verfrissing genaamd Sharbat namen en de bestaande mix van vruchtensiroop en met sneeuw gekoelde honing verrijkten met melk en suiker. Dit was het concept van de moderne granita en gelato."
Vanille is wereldwijd de populairste ijssmaak.
Zoet & koud
Een van de redenen waarom we zo van ijs houden, is de suiker die erin zit. Dit ingrediënt is essentieel om het ijs niet te hard te laten bevriezen, maar zorgt in de hersenen ook voor de afgifte van de stof dopamine die een prettig gevoel geeft.
Er zijn meer dan 1.000 smaken ijs en elk jaar komen er steeds meer bij.
Het ijsje is niet op een bepaalde datum ontstaan of ontdekt. Door de geschiedenis heen evolueerde het van een culinair luxeproduct voor de hogere klasse tot een lekkernij voor iedereen. Er wordt beweerd dat de Romeinse keizer Nero (37-68 A.D.) al verlekkerd was op een mengsel van wijn, honing en ijs.
De eerste pinten waren Oreo Mint, French Vanilla, Chocolate Fudge, Wild Blueberry, Mocha Walnut, Maple Walnut, Honey Coffee en Honey Orange . Helaas heeft geen van de originele 8 smaken het overleefd. Het hoofdkantoor van Ben & Jerry's is hondvriendelijk en veel werknemers nemen hun pups mee naar het werk.
Er zijn verschillende soorten Italiaans ijs, waaronder sorbetijs en gelato. Gelato is een traditioneel Italiaans ijs dat minder vet bevat dan roomijs, doordat er minder room en meer melk wordt gebruikt. Hierdoor heeft het een zachtere textuur en een intensere smaak.