Anton Geesink is de Nederlandse judoka die driemaal wereldkampioen judo werd. Hij won de wereldtitel in de open klasse in 1961, 1964 en 1965. Daarnaast won hij in 1964 goud op de Olympische Spelen in Tokio en behaalde hij 21 Europese titels. NOC*NSF
NIEUWEGEIN - Henk Grol wil komende week in Tokio voor het eerst in zijn loopbaan wereldkampioen worden. Vijf Nederlandse mannen gingen hem voor. Anton Geesink (1961, 1965), Wim Ruska (1967, 1971), Guillaume Elmont (2005), Dennis van der Geest (2005) en Ruben Houkes (2007) schreven al eerder geschiedenis.
Anton Geesink is een van Nederlands grootste sporthelden. Zo werd de judoka driemaal wereldkampioen en 21 maal Europees kampioen. Bij de Olympische Spelen van 1964 in Tokio behaalde de zwaargewicht één van de meest indrukwekkende successen uit de Nederlandse sportgeschiedenis.
Anton Geesink. Anthonius Johannes (Anton) Geesink (Utrecht, 6 april 1934 – aldaar, 27 augustus 2010) was een Nederlandse judoka. Hij werd drie keer wereldkampioen judo, eenentwintig keer Europees kampioen judo, een keer olympisch kampioen judo en was lid van het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
De hoogste judo dan graad in Nederland is de 9e dan, momenteel gedragen door onder andere Jan Snijders, terwijl Anton Geesink in 1997 de 10e dan ontving en postuum de 11e dan kreeg (een witte band voor de grondlegger Jigoro Kano); hogere dan-graden zijn zeldzaam en worden vooral toegekend op basis van verdienste.
HEILOO - Celine Kleijmeer is zaterdag 28 februari voor de tweede keer Nederlands kampioen judo geworden. Op de Nederlands kampioenschappen judo -21 jaar kwam de judoka uit Heiloo uit in de gewichtsklasse -63 kilo. HEILOO - Celine Kleijmeer is zaterdag 28 februari voor de tweede keer Nederlands kampioen judo geworden.
Mark Huizinga . Mark Huizinga (geboren 10 september 1973) is een Nederlandse judoka en olympisch kampioen. Wereldkampioen.
Teddy Riner. Teddy Pierre-Marie Riner (Les Abymes, 7 april 1989) is een Frans judoka. Hij is elf keer wereldkampioen, negenmaal bij de zwaargewichten en tweemaal in de "open weight"-categorie en viermaal Europees kampioen.
“Je kwetsbaarheid is je grootste kracht” We kennen hem als topsporter: judoka en bokser @roymeyerofficial. Hij deed mee en won medailles op het EK, WK en de Olympische Spelen. En eind vorig jaar won hij bij het programma Boxing Influencers.
Een Nederlandse olympische kampioen ontvangt een geldbonus van €30.000 van NOC*NSF, maar daar moet nog belasting over betaald worden, terwijl een zilveren medaille €15.000 en brons €7.500 oplevert, en atleten slechts één bonus ontvangen gebaseerd op hun hoogste klassering. Let op, deze vergoeding stopt na de Spelen van 2028, daarna is het de eer die telt.
De broek wordt aangetrokken/omhoog gehouden door een koord. Meestal is het judopak wit van kleur. Bij (belangrijke) wedstrijden kan er ook een blauw judopak gedragen worden, zodat goed het verschil gezien kan worden tussen de twee judoka's.
De twee winnaars van de herkansingen vechten om de medaille tegen een verliezende halvefinalist. Zo komen we dus tot twee kampen voor het brons en dus ook twee bronzen medaillewinnaars. De herkansingen in het judo zijn eigenlijk in het leven geroepen omdat de wedstrijden in deze sport niet lang duren.
Riner is de meest gedecoreerde judoka aller tijden. Hij heeft een recordaantal van tien wereldtitels en vijf Europese titels gewonnen.
Deze video op je eigen site plaatsen? Kopieer hier de embedcode. Op 4 december 1961 schreef judoka Anton Geesink geschiedenis. Hij won als allereerste niet-Japanner de wereldtitel in Parijs en kreeg een heldenstatus in Japan.
Yamashita bleef ongeslagen in zowel nationale als internationale competities , hoewel hij een aantal wedstrijden gelijk speelde tegen tweevoudig olympisch gouden medaillewinnaar Hitoshi Saito.
Hij verloor in de finale van Hiroyuki Akimoto uit Japan .
Nederland
De Vier Beschermers van de Kōdōkan verwijst naar de vier opmerkelijke judoka's uit de begintijd van de Kōdōkan: Tomita Tsunejirō, Yamashita Yoshitsugu, Yokoyama Sakujiro en Saigō Shirō .
De Nederlandse judobond (JBN) stond woensdag uitgebreid stil bij het zestigjarige jubileum van de historische olympische titel van Anton Geesink in Tokio. De beste Nederlandse judoka ooit is nog steeds een inspiratiebron, ook na de mislukte Spelen van Parijs.
Japan : Japan is dé bestemming als je van traditionele Japanse vechtsporten zoals karate, judo, kendo en aikido houdt. Veel instellingen in steden als Tokio en Kyoto bieden training in vechtsporten (dojo's) aan.
De meest succesvolle Nederlandse olympiër aller tijden is Ireen Wüst, de schaatsster, met een totaal van 13 medailles (6 goud, 5 zilver, 2 brons), waarmee ze de meeste medailles en de meeste gouden medailles voor een Nederlandse olympiër heeft behaald, gevolgd door baanwielrenner Harrie Lavreysen die recent de meest succesvolle olympiër op de Zomerspelen werd met 5 gouden medailles.
In zijn eerste seizoen bij de club (1968-69) speelde hij slechts één wedstrijd. Na het vertrek van linksback Theo van Duivenbode naar Feyenoord in de zomer van 1969 werd Krol een vaste waarde. Toen Ajax in 1971 de UEFA Europacup bereikte en won, speelde Krol niet mee vanwege een gebroken been .
Aanvoerder Ruud Krol en echtgenote Yvonne Krol-van Ingen, toosten met koningin Juliana en premier Dries van Agt. Krol maakte zijn debuut in het Nederlands elftal op 5 november 1969, in een vriendschappelijke wedstrijd tegen Engeland, ook hier als linksachter.
Vanuit zijn woonplaats Haarlem is Henk Grol naar zijn sportschool Njoy Fitness in Hoorn afgereisd.