Laat u niet onder de macht van iets brengen (1 Korinthe 6 vers 12) U dient uw alcoholgebruik onder controle te houden en ervoor te zorgen dat u niet verslaafd raakt aan alcohol. “Bedrinkt u niet aan wijn, waarin bandeloosheid is, maar wordt vervuld met de Geest” (Efeze 5 vers 18, NBG'51).
Christenen laten zich leiden door de liefde en vervullen zo de wet. Of zoals Augustinus zei: Heb lief en doe wat je wilt. Gelovigen mogen alles omdat ze zich door de liefde laten leiden. Maar roken is een verslavende bezigheid en dat betekent dat je weer iets inlevert van je gekregen vrijheid.
Ook in de Bijbel wordt regelmatig aangehaald dat onthouding van alcoholhoudende dranken en andere intoxicanten een grote deugd is (Daniel 1:5; Lucas 1:15) en dat overmatig alcoholgebruik leidt tot agressie, armoede, zorgen, onzekerheid en ongevoeligheid (Spreuken 20:1-2; 23:21-35).
Roken is verboden te nuttigen en te verkopen.Haram.Roken is een zonde.Stop ermee en vraag vergeving aan Allah.
Als je je geest voedt met Jezus Christus, heb je de sigaret niet meer nodig. "In de hele Bijbel staan overigens verwijzingen om van verslavingen af te komen. In de Psalmen staat bijvoorbeeld iets over 'de honger van de ziel'. Dat betekent dat iedereen behoeften heeft."
Nicotine veroorzaakt een milde roes die een paar minuten duurt.Het werkt stimulerend en tegelijkertijd kalmerend.
19 Want uit het hart komen boze gedachten, moord, overspel, ontucht, diefstal, valse getuigenissen en laster. Jezus leert ons dat een mens wordt veroordeeld om wat hij zegt, volgens hem is de tong van de mens het gevaarlijkste wapen ("met uw tong prijst gij de Heer, en met diezelfde tong vervloekt gij uw Medemens").
Een belangrijke factor is de verslavende stof nicotine die van nature in tabak aanwezig is. Nicotine maakt in de hersenen een grote hoeveelheid dopamine vrij, waardoor mensen die nicotine gebruiken in een gelukkige roes komen. Hoe meer je rookt, hoe meer je lichaam gewend raakt aan nicotine en dus ook dopamine.
De Koran verbiedt of veroordeelt roken niet specifiek, maar geeft gedragsrichtlijnen: “Breng uzelf niet in gevaar door uw eigen handen...” (Al Baqarah 2:195) “U mag eten en drinken, maar niet verspillen” (Al-A'râf 7:31) “Dood uzelf niet, want God de Almachtige is het meest genadig voor u” (An-Nisa 4:29)
Het antwoord was dat tabak onbekend was tot vele eeuwen nadat de islam werd geïntroduceerd en niet in de Koran werd genoemd, maar alcohol was bekend en is expliciet verboden . De consensus van islamitische geleerden is dat tabak en andere schadelijke drugs verboden zijn door analogie.
Net als voedsel werd alcohol door God geschapen om binnen bepaalde grenzen door Zijn schepselen te worden genoten (1 Timoteüs 4:3)[8]. Sommige mensen zullen ontdekken dat ze te vatbaar zijn voor overdaad om met mate aanbidding deel te nemen en zullen daarom naar een positie van absolute onthouding worden geleid. Dit is goed in de ogen van de Heer!
Het christendom legt zijn gelovigen enkele 'musts' op, zoals: vasten voor Pasen, eten delen met anderen en op vrijdag geen vlees eten. Daarom is vrijdag ook voor velen 'visdag'. Wat christenen volgens hun geloof absoluut moeten vermijden, is zoetigheden en grote maaltijden tijdens de vastenperiode.
Je zult niet doden, overspel plegen, stelen, valse getuigenis afleggen, want Ik ben de Heer, uw God. Dus ook het onderdeel van de Tien Geboden dat seksueel gedrag binnen een man-vrouw relatie reguleert, staat in dit transcendente teken: 'pleeg geen overspel' (Ex. 2o:14; Deut.
Als mensen deze wetten zouden volgen, zouden ze een overvloedig leven leiden. Toch kiest de mensheid er consequent voor om deze wetten te overtreden! Nu is het waar dat God nergens in de Bijbel zegt: "Gij zult niet roken." Maar met het Zesde Gebod stelt Hij nadrukkelijk: "Gij zult niet doden" (Exodus 20:13).
Korintiërs 6:12 luidt: “Alles is mij toegestaan, maar niet alles is nuttig. Alles is mij toegestaan, maar ik zal mij door niets laten overmeesteren.” Deze verklaring dat “ik mij door niets zal laten overmeesteren” wordt aangehaald als bewijs dat verslavingen zoals roken zondig zijn vanuit een christelijk perspectief.
De Bijbel staat drinken toe, maar verbiedt dronkenschap. Het is oké om te drinken, zolang je maar niet dronken wordt . De Schrift spreekt direct over hoe men wijn gebruikt, maar spreekt niet direct over het gebruik van marihuana of tabak.
Het is echter thans bewezen dat roken (tabak) ongezond is. Men kan derhalve niet betogen dat het roken geen nadelen heeft. Dat Allah het roken heeft toegestaan, kan ook niet worden betoogd. Immers, Allah heeft niet alle verboden bij naam benoemd.
Hoeveel mensen overlijden er door alcohol en tabak? In Nederland overlijden ongeveer 19.000 mensen per jaar aan de gevolgen van roken. Aan alcohol overlijden ongeveer 2.300 mensen in Nederland per jaar. Er gaan dus meer mensen dood aan roken dan aan alcohol drinken.
Uit het bovenstaande kunnen we opmaken dat de regelgeving over roken in het algemeen is toegestaan, behalve in specifieke omstandigheden waarin het verboden of verwerpelijk is, grenzend aan haram, vanwege de ernstige schade die het toebrengt aan het leven of de welvaart (of beide), of in een moskee of tijdens het lezen van de Koran, wanneer roken onverenigbaar zou zijn ...
Factcheck. Amerikaanse onderzoekers stelden vast dat de longfunctie bij personen die 5 of minder sigaretten per dag rookten jaarlijks reeds met 7,7 ml daalde. Daarom besluiten ze dat er geen 'veilige' dagelijkse hoeveelheid sigaretten bestaat.
Stoppen met roken heeft altijd zin.Op jonge leeftijd én op latere leeftijd. Stoppen met roken is natuurlijk goed voor je gezondheid.
Verhitte tabak. Verhitte-tabaksproducten zijn producten die de tabaksindustrie presenteert als minder schadelijk dan tabakssigaretten en als een mogelijk alternatief voor mensen die niet willen stoppen met roken.
In het Wetboek van Strafrecht zijn verschillende seksuele en seksueel getinte misdrijven strafbaar gesteld. Het gaat dan bijvoorbeeld om verkrachting, aanranding, kinderpornografie of misbruik van seksueel beeldmateriaal.
Een christen doet een eed als dat wettig wordt gevraagd. Je geeft aan dat je het ambt of beroep niet zomaar doet. Daarom zweer je vaak trouw, of verantwoordelijkheid.Je kunt ook zweren dat je integer zult handelen, of dat je het belang van je klant centraal zult stellen.