In Eritrea zijn de twee grootste godsdiensten het christendom en de islam (voornamelijk soennieten). 63% van de bevolking is christen. Het belijden van de christelijke religie is toegestaan voor volgers van de Eritrees-orthodoxe Tewahedo-kerk, de Rooms-Katholieke kerk en de Evangelische (Lutherse) Kerk van Eritrea.
Ongeveer 50% van de bevolking is christelijk, 48% islamitisch en 2% is aanhanger van een traditioneel geloof. Onder Eritrese asielzoekers en vergunninghouders in Nederland komt de islam niet vaak voor, terwijl in Eritrea dus bijna de helft van de bevolking moslim is.
Waarom vluchten mensen uit Eritrea? Veel mensen ontvluchten Eritrea vanwege de dienstplicht. Deze loopt vaak op tot meer dan tien jaar en is door de VN bestempeld als een vorm van dwangarbeid. Deserteurs en dienstweigeraars worden wreed bestraft en ook hun families lopen gevaar.
Eritreeërs kennen een cultuur met de nadruk op groepsverband en zijn vooral 'samenredzaam'. Als wij hen aanspreken op hun zelfredzaamheid, weten ze niet welk gedrag wij verwachten. Ook gaan mensen in de Eritrese cultuur altijd uit van het verleden of het 'nu'.
De legers van Ethiopië en Eritrea en aanverwante milities zijn verwikkeld in een bloedige strijd met het Volksbevrijdingsleger van Tigray. Dat wil de macht over het eigen gebied. De oorlog in Tigray duurt al bijna twee jaar en heeft aan tienduizenden mensen het leven gekost. Miljoenen mensen zijn op de vlucht geslagen.
Het onderzoek laat zien dat het overgrote deel van de recent gearriveerde Eritrese nieuwkomers van het platteland komt en weinig opleiding heeft genoten. De 'oneindige' dienstplicht is de belangrijkste reden om het land te ontvluchten. Een Eritreeër vertelt: 'Je weet niet tot wanneer je erin zit.
Nadat Eritrea in 1993 onafhankelijk werd van Ethiopië, waren de relaties aanvankelijk vriendschappelijk. Echter, meningsverschillen over waar de nieuw gecreëerde internationale grens zou moeten komen, zorgden ervoor dat de relaties aanzienlijk verslechterden, wat uiteindelijk leidde tot een volwaardige oorlog.
Een van de meest herkenbare onderdelen van de Eritrese cultuur is de koffieceremonie. Koffie (Ge'ez ቡን būn) wordt aangeboden bij een bezoek aan vrienden, tijdens festiviteiten of als dagelijkse kost. Als koffie beleefd wordt afgewezen, wordt er hoogstwaarschijnlijk thee ("verlegen" ሻሂ shahee) geserveerd.
In Eritrea is al jaren sprake van een totalitair regime. Er is geen persvrijheid, geen politieke vrijheid en beperkte godsdienstvrijheid. Eritrese mannen en vrouwen tussen 18 en 50 jaar zijn dienstplichtig en in de praktijk duurt deze dienstplicht vaak veel langer dan de voorgeschreven 18 maanden.
Het land heeft veel kerken en gebedshuizen, waardoor het een belangrijk spiritueel centrum is voor gelovigen over de hele wereld. Bovendien betekent de religieuze diversiteit van het land dat ook mensen met andere geloofsovertuigingen vrij hun gang kunnen gaan in Eritrea.
Ja, bezoekers mogen drinken in Eritrea . Het is echter belangrijk om op te merken dat alcohol niet overal verkrijgbaar is in Eritrea, en bezoekers moeten niet verwachten dat ze een breed scala aan drankjes of bars vinden. Het is ook belangrijk om de lokale gebruiken en wetten met betrekking tot alcoholconsumptie te respecteren.
Eritreeërs zijn lastige mensen. Ze integreren moeilijk, maken weinig contact met Nederlanders, leren het Nederlands moeizaam, zijn vaak werkloos, nemen geen initiatief en eenzaamheid en alcoholmisbruik komen vaak voor.
in Eritrea in het algemeen
Vermijd niet-essentiële reizen naar Eritrea vanwege de onvoorspelbare veiligheidssituatie die snel kan verslechteren als de spanningen tussen Eritrea en buurlanden escaleren (niveau 3 van 4).
Er zijn drie officiële talen in Eritrea: Tigrigna, Arabisch en Engels. Soms spreken de wat oudere lokale zakenmensen ook nog wel eens Italiaans. Groet een Eritreeër met 'Selam', wat vrede betekent.
In de oudheid kende het gebied wat we nu kennen als Eritrea zijn hoogtijdagen als het koninkrijk Aksum. Een handelsrijk dat bestond vanaf het jaar 100 tot 940 en dat rijkdom kende door de handel in ivoor. Het koninkrijk sloeg zijn eigen munten en rijkte zo ver als tot de Romeins-Egyptische grens.
Kenmerkend voor Eritrese eetgewoonten is het eten met elkaar uit één bord of schaal, en het eten met de handen. In plaats van het bestek is Injera voor hen een soort hulpmiddel bij het eten. De Injera wordt op een grote, platte schaal (messob) geserveerd met hierop de verschillende stoofschotels.
2.2.1 Een persoon die Eritrea wil verlaten, heeft officiële toestemming nodig om dit legaal te doen . Dit houdt in dat er een uitreisvisum moet worden verkregen dat in het paspoort wordt gestempeld.
Religie. In Eritrea zijn de twee overheersende godsdiensten het christendom en de islam.
Van de keuken, opmerkelijke geografie en rijke erfgoed tot de indrukwekkende oude structuren - waaronder meer dan 400 kerken en kloosters - er is veel te leren over Eritrea. En hoewel veel mensen zich misschien niet bewust zijn van deze unieke aspecten, zijn ze nog steeds de moeite waard om te verkennen.
De Eritrese bevolking is een mix van verschillende etnische groepen , elk met zijn eigen geschiedenis, taal en cultuur. Sommige van deze etnische groepen worden beschouwd als inheems in het gebied, terwijl anderen later arriveerden, voornamelijk vanuit wat nu het Midden-Oosten is.
De kerk houdt vast aan het oude christelijke geloof in de werkelijke aanwezigheid van Christus in de eucharistie , waarin staat dat "het gewijde brood en de wijn het lichaam en bloed van Christus zijn. Jezus Christus is waarlijk, werkelijk en substantieel aanwezig in de gewijde elementen.
In Eritrea is er echter geen oorlog. Was het land tot 1991 nog verwikkeld in een bloedige onafhankelijkheidsstrijd tegen Ethiopië, inmiddels is het een officieel erkende staat, waar vrede heerst.
Sinds het grensconflict gebruikt Ethiopië geen Eritrese havens meer voor zijn handel . Tijdens het grensconflict en daarna heeft Ethiopië militanten tegen Eritrea (waaronder etnische separatisten en religieus gebaseerde organisaties) gekoesterd. Eritrea heeft teruggeslagen door ook militante groepen tegen Ethiopië te huisvesten.
Religie in Ethiopië. Volgens de volkstelling van 2007 behoort 60,9% van de bevolking van Ethiopië tot het christendom en 35,4% tot de islam. Een kleine 2% van de bevolking hangt het animisme aan.