3. Bernard Arnault - $207 miljard Arnault is oprichter en bestuursvoorzitter van Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH), 's werelds grootste maker van luxegoederen. De groep heeft meer dan 156.000 mensen in dienst en 4590 winkels over heel de wereld. Het bedrijf had in 2019 een omzet van 53,7 miljard euro.
In 1984 besloot Arnault om zelfstandig verder te gaan en richtte hij het investeringsbedrijf Groupe Arnault op . Via dit bedrijf begon hij belangen te verwerven in verschillende bedrijven, waaronder Moët Hennessy (een luxe drankbedrijf) en in 1987 verwierf hij een controlerend belang in Louis Vuitton (een luxe modemerk).
1. Elon Musk. Elon Musk (1971) is 2025 begonnen als rijkste man ter wereld. Forbes schat zijn vermogen op $407 miljard.
Louis Vuitton-miljardair Bernard Arnault is de grootste 'loser' van het jaar. Afgelopen maand was Bernard Arnault nog de rijkste persoon op aarde. Maar de man achter het luxebedrijf LVMH, bekend van onder meer Louis Vuitton, Moët en Hennessy, heeft een heel zwaar jaar achter de rug.
Een triljonair is een persoon die in alignment is met zichzelf en heel goed weet hoe te ontvangen. Alignment wil zeggen dat je in harmonie leeft. Je bent wie je in wezen bent en je brengt dit naar buiten.
In 1990, 6 jaar na zijn aankoop van Dior, nam Arnault LVMH over —voorheen een fusie tussen drankmerk Moët Hennessy en modemerk Louis Vuitton—en begon zijn hypothese te testen. Binnen een decennium bezat LVMH meer dan 15 luxemerken, waaronder Givenchy (mode), Celine (leer) en Sephora (schoonheid).
Dior is nooit getrouwd en er werd veel gespeculeerd over zijn liefdesleven. Hoewel hij nooit heeft gezegd dat hij gay was, had hij mannelijke partners, onder wie Jacques Benita, een Marokkaanse zanger die dertig jaar jonger was en bij hem bleef tot aan Diors dood in 1957, toen hij stierf op 52-jarige leeftijd.
In december 2014 gaf LVMH de aandelen Hermès aan de aandeelhouders van LVMH, het aandelenpakket had destijds een waarde van US$ 7,5 miljard. Hiermee kwam de zaak tot een einde.
Met een vermogen van circa negentig miljard dollar is Alice Walton, dochter van de oprichter van het Amerikaanse supermarktconcern Walmart, nu de rijkste vrouw ter wereld. Zij neemt de titel over van de Franse Bettencourt Meyers.
Taylor Swift mag zich officieel miljardair noemen, Bernard Arnault rijkste mens ter wereld. De Amerikaanse zangeres Taylor Swift mag zich vanaf nu miljardair noemen. Ze is daarmee de eerste artieste die de status bereikt enkel en alleen met dank aan haar muziek, aldus het tijdschrift Forbes.
Prinses Charlotte blijkt over een vermogen van maar liefst 4,7 miljard euro te beschikken. Een hallucinant bedrag wat haar meteen de titel gaf van 'het rijkste kind ter wereld'. Charlotte is zelfs rijker dan haar broer, prins George, die nochtans troonopvolger is.
Arnault groeide op in een devoot katholiek gezin. Hij volgde een ingenieursopleiding aan de École polytechnique, waar hij in 1971 afstudeerde.
Arnault is de tweede rijkste mens ter wereld en hij rijgt de bedrijven in de luxesector aan elkaar: Louis Vuitton, Dior, Berluti, Kenzo, Guerlain, Château d'Yquem enzovoort.
Toch zegt Arnault dat hij 12 uur per dag werkt. "Elke ochtend heb ik plezier als ik aankom," vertelde Arnault aan Bloomberg.
Marcel Boussac, een textiel-tycoon, besloot vijf jaar later om Diors modehuis te financieren, en kocht een huis aan de Avenue Montaigne in Parijs, waar Dior nu nog altijd zijn thuisbasis heeft.
Hoewel Dior en Balmain zeer verschillende persoonlijkheden hadden en Dior tien jaar ouder was dan Balmain, ontwikkelden de twee zich tot goede vrienden en bondgenoten .
Zijn vader verdiende een klein fortuin in de bouwsector; Arnault begon zijn carrière door in 1984 15 miljoen dollar van dat bedrijf te investeren in de aankoop van Christian Dior. Arnaults vijf kinderen werken allemaal bij LVMH; in juli 2022 stelde hij een reorganisatie voor van zijn holding Agache om hen gelijke aandelen te geven.
Hij woont met zijn vrouw Helene Arnault in een groot herenhuis in een stad vlakbij Parijs. Hij bezit ook een groot vakantiehuis in een gated community in St Tropez.
Bernard Arnault is voorzitter en CEO van LVMH en voorzitter van Christian Dior SE . In 2017 kocht Arnault alle resterende aandelen van Christian Dior in een gerapporteerde buyout van $ 13,1 miljard. Eind 2017 was de enige verklaarde grootaandeelhouder in LVMH de Arnault Family Group, de holdingmaatschappij van Bernard Arnault.
Koning Musa Keita I, ook wel Mansa Musa genoemd (Koning der Koningen'), regeerde over het Malinese rijk in de veertiende eeuw. Zijn rijk zat vol dure grondstoffen, voornamelijk goud. Toen Musa Keita in 1312 aan de macht kwam, was Europa verdeeld door hongersnood en veel burgeroorlogen.
De rijkste familie ter wereld is met ruime voorsprong Walton. In 1945 kocht Sam Walton zijn eerste winkel. In de jaren 90 nam zijn oudste zoon Rob de leiding over. Intussen heeft Walmart wereldwijd al meer dan 10.500 winkels die samen een omzet van 475 miljard euro hebben.
Het rijkste land ter wereld is de Verenigde Staten, met een gemiddeld netto vermogen van 177.210 euro per inwoner. Zwitserland staat op de tweede positie met 175.720 euro aan netto vermogen. De top vijf wordt verder opgevuld door Japan (96.890 euro), Zweden (95.050 euro) en Taiwan (92.360 euro).