Gij vondt en vondt gij zijn de correcte vormen. Bij onregelmatige werkwoorden gaat de persoonsvorm bij ge/gij volgens de klassieke regel altijd uit op -t, ook in de verleden tijd en ook bij inversie.
Wat zijn de 6 vervoegingen van 'haben'? De 6 vervoegingen van 'haben' in de tegenwoordige tijd komen overeen met onze 6 subjectieve voornaamwoorden en geven ons 'ich habe', 'du hast', 'er / sie / es hat', 'wir haben', 'ihr habt' en 'sie haben' .
Beide vormen zijn juist. U hebt klinkt iets gewoner. Het woordje u is van oorsprong een derde persoon enkelvoud: u is, u heeft, u kan, u wil, u zal. Maar tegenwoordig vat men u op als een tweede persoon enkelvoud, omdat het de beleefdheidsvorm is van jij.
De werkwoorden 'has' en 'have' zijn twee verschillende vormen van de tegenwoordige tijd van het werkwoord 'to have'. Hoewel beide vormen van het werkwoord 'bezitten', 'eigendom hebben' of 'vasthouden' betekenen, is er een belangrijk verschil tussen de twee. 'Has' wordt gebruikt met: hij, zij en het in de tegenwoordige tijd; 'have' wordt gebruikt met: ik, wij, jij en zij.
Is het enkelvoud of meervoud in: 'De media heeft/hebben veel invloed op de publieke opinie'? Juist is: 'De media hebben veel invloed op de publieke opinie. ' Media is het meervoud van het Latijnse woord medium, dat 'middel' betekent.
De correcte vervoeging is je/jij vindt.
Als het onderwerp je/jij achter de persoonsvorm staat, is de correcte vervoeging vind je/jij. Bij combinaties met je is het niet altijd even duidelijk of je het onderwerp van de zin is. Als u daaraan twijfelt, kunt u je proberen te vervangen door jij of jou(w).
Voor het enkelvoud zijn wilde en wou allebei correcte verledentijdsvormen. Voor het meervoud is wilden de correcte verledentijdsvorm. In gesproken taal wordt voor het meervoud weleens wouden of wouen gebruikt, maar in verzorgd taalgebruik kunt u die vormen beter vermijden.
Voorbeeld: stelen
In de tegenwoordige tijd is het 'ik steel', maar in de verleden tijd is het 'ik stal'. De klank verandert, waardoor het een een sterk werkwoord is. Dit gebeurt ook bij het voltooid deelwoord. 'Gestolen' is namelijk het voltooid deelwoord van stelen.
"Heeft gehad" wordt gebruikt met enkelvoud eerste persoon (hij, zij, het, Jan, Akira, Priya, etc.) en "hebben gehad" wordt gebruikt met eerste persoon, tweede persoon en meervoud derde persoon (ik, wij, jij, zij, Jeff en Lee, etc.).
Antwoord. De beide zinnen zijn correct. Als het werkwoord van de hoofdzin in de verleden tijd staat (vertelde), staat de bijzin in de indirecte rede meestal ook in de verleden tijd (had). Een tegenwoordige tijd (heeft) is echter ook mogelijk als de handeling of gebeurtenis uit de bijzin nog voortduurt in het heden.
Ik heb de hele dag hoofdpijn gehad. Ze heeft de afgelopen vijf jaar drie kinderen gekregen. We hebben onlangs wat problemen gehad met onze computersystemen. Hij heeft twee operaties aan zijn rug gehad.
Je gebruikt de verleden tijd als je het hebt over iets dat gebeurde in een tijdsperiode die is afgelopen, of het nu een minuut geleden is afgelopen of miljoenen jaren geleden. Je gebruikt have/has + voltooid deelwoord om de present perfect tense te vormen . Je gebruikt het voor dingen die gebeurden in een tijdsperiode die nog niet is afgelopen.
is een zelfstandig werkwoord in de betekenis "bezitten": "Wij hebben een huis." is een hulpwerkwoord van tijd: "Ze hebben een auto gekocht."
U hebt en u heeft zijn allebei juist. U heeft komt iets vaker voor dan u hebt. Een paar voorbeelden: Hebt u een hond, mevrouw?
Alleen “do you have” wordt vaak gebruikt in het Engels , dus het verschil is dat de ene (“do you have”) overweldigend wordt gebruikt, terwijl de andere (“have you”) zelden wordt gebruikt.
Nee, 'jij wilt' is wel correct. Zowel de vorm jij wilt als jij wil (zonder -t) is correct. De regel waarin de -t verdwijnt bij willen, geldt alleen voor de derde persoon (hij of zij). Dus: 'Jij wilt een training volgen' en 'Jij wil een training volgen' zijn allebei correct.
"möchten" is bescheidener en moet altijd worden gebruikt als u iets wilt van iemand met wie u praat (obers, klanten, vrienden, wie dan ook). "wollen" komt van "Wil" en is in vergelijking sterker of misschien gieriger, heberiger etc.
Haben Girma, de eerste doofblinde die afstudeerde aan Harvard Law School, is een mensenrechtenadvocaat die zich inzet voor gerechtigheid voor gehandicapten . President Obama benoemde haar tot White House Champion of Change. Ze ontving de Helen Keller Achievement Award, een plek op de Forbes 30 Under 30-lijst en TIME100 Talks.